Przechodził ktoś #fallout2 w…

Przechodził ktoś #fallout2 w trybie Ironman, czyli bez śmierci swojego bohatera? Jeżeli nie, to polecam. Właśnie udało mi się drugi raz tak ukończyć grę, tym razem postacią posługującą się wyłącznie umiejętnością unarmed (walka wręcz).
Zabawa jest naprawdę dobra, bo wiele się zmienia przy podejmowaniu decyzji. Już nie tak łatwo zdecydować się na walkę z silnym przeciwnikiem, bo wizja wtopienia wielu godzin gry nie jest przyjemna. Teraz nie mogę już grać w Fallouta 2 inaczej, bo odczytywanie jest zbyt łatwe, i nie mam z tego żadnej satysfakcji. Oczywiście to tryb dla bardziej doświadczonych mireczków, i na pierwszy raz warto sobie zrobić jakiś build pod strzelanie.

Grałem wg takich zasad:

1. Śmierć bohatera (z jakiegokolwiek powodu) oznacza koniec gry.
2. Odczytywanie tylko przy CTD lub bugach uniemożliwiających rozgrywkę. Jak zginął NPC, wcisnęła się zła odpowiedź przy dialogu, zamiast bonusu przy zeta skanie wyszła kara -2CH etc., to życie tak chciało.
3. Jeżeli gra się wysypie, należy w miarę możliwości odtworzyć sytuację sprzed crashu.
4. Rozgrywka ma przebiegać w miarę normalnie; żadnych szybkich wycieczek do Navarro po pancerz, wczesnego zdobywania uber broni etc.
5. Żadnych kodów i cheatów (zmiana statystyk, dodawanie przedmiotów itp.).
(6). Tylko dla tej konkretnej gry: postać może walczyć wyłącznie za pomocą umiejętności unarmed (walka wręcz) i melee (broń biała). Strzelanie z czegokolwiek jest zabronione.

Poziom trudności: normal/normal

Mody:
Niezbędne minimum, czyli Restoration Project i SFALL. Mechanika ta sama, a błędy załatane. Poza tym nie mogę już grać bez podświetlania leżących przedmiotów i zwiększonej szybkości gry.

Perki:
3-Awarness (Orientacja)
6-Bonus Move (Szybkie stopy)
9-Better Criticals (Człowiek demolka)
12-Lifegiver (Życiodajna moc)
15-Lifegiver (Życiodajna moc)
18-TAG! (Biegłość): unarmed/walka wręcz
21-HtH Bonus Attack (Szybkie pięści)
24-Slayer (Urodzony morderca)
27-Quick Pocket (Szybkie kieszenie)
30-nic (perk wyskoczył w Enklawie)

Trasa:
Arroyo->Klamath->Den->Modoc->Vault City i Gecko->Redding->New Reno->Broken Hills->NCR (power fist)->Raiders->Vault 15->Vault 13->Military Base (ginie Sulik)->San Francisco->Navarro->Enklawa

#fallout2ironman #fallout #rpg #crpg #gry #retrogaming