Geniusz gry GTA San Andreas…

Geniusz gry GTA San Andreas polega na wyekstraktowaniu z otaczającej nas rzeczywistości jak najwięcej skrajności, pociągniętych do absurdu.

Jest to najbardziej jaskrawo pokazane na przykładzie dużych organizacji, np. policjanci zadający sobie na głos pytanie „what to live for anyway?” po zabiciu jakiegoś przechodnia, czy pastor-założyciel kościoła publicznie pokazujący się z dziwkami przy hotelach.

Tutaj np. zauważyłem konfesjonał z głośnikiem. To drugie urządzenie obok ja interpretuję jako podsłuch. Wg mnie ten konfesjonał to przenośnia tego, jak bardzo jesteś w stanie poświęcić swoją wolność dla dużych organizacji oferujących ci iluzoryczny komfort.

Jestem w stanie uwierzyć w to, że gdyby wprowadzono w Polsce przy wsparciu kościoła np. obowiązkową spowiedź raz na rok, to część społeczeństwa by to poparła. Bo niektórzy już mają do tego stopnia wyprane mózgi, że „wiedzą” czym jest uniwersalne dobro i chcą ci narzucać debilizmy typu niedziele bez handlu albo niesprzedawanie prezerwatywy przez farmaceutkę.

PS. miejscówka się znajduje w Palomino Creek.

#gry #bekazkatoli #religia #przemyslenia #gtasa #gta #bekazprawakow