Dobra, marudy, boomery i…

Dobra, marudy, boomery i świeżaki, co myślały, że to nowa gra będzie. Czas na moje wrażenia i opinie, jako osoby, która gra nieprzerwanie w d2 od ponad 20 lat (HC only oczywiście).
Przede wszystkim zajebista grafika. Wyciągnięto z niej maksimum, co się dało. Gra na najwyższych detalach wygląda super, animacje są płynne mimo skostniałej mechaniki, która nie została ruszona i dobrze. Jedyny spory minus: jest zdecydowanie za ciemno wszędzie! Potworków często nie widać. Na normalu to jeszcze ujdzie, ale na hellu na hardkorze będzie lipa jak coś małego szybkiego z ampem podleci i zacznie dziabać.
Muzyka jest również poprawiona. Dodane jest kilka nowych efektów, a stare mają znacząco zwiększoną dynamikę i trójwymiarowość. Są pogłosy, echo, krowy muczą w mieście itd.
Charsi, Elzix mają zmieniony głos, Bossowie też (Kowal, Orlica, Andariel itd).
nopickup działa po staremu, ale wtedy postać nie podnosi golda automatycznie… promień podnoszenia też jest śmiesznie niski. Trzeba praktycznie wejść na to złoto. Ale to pewnie po to, żeby nie podbierać sobie w grze wieloosobowej.
Zmienili niektóre nazwy: nie ma lasek tylko kostury, ręczny topór to toporek, życie to zdrowie, wytrzymałość przedmiotu na trwałość. Są też błędy w tłumaczeniu pic rel.
Czcionki domyślnie są za małe – od razu lepiej włączyć duże.
Okno statystyk postaci mogłoby być bardziej rozbudowane, jest tylko trochę więcej danych niż w starym D2.
Okno najemnika lepiej opisane, tak samo przy najmowaniu widać już skille i ich poziom, a nie jakieś proste info typu „walka”.
Fajny bajer na hazardzie – można odświeżać przyciskiem, a nie jak po staremu esc i gadać ponownie z handlarzem w celu odświeżenia. Przedmioty kupowane na hazardzie nie znikają u handlarza – można kupować w nieskończoność jedną rzecz.
Skrytka ok, mogłoby być więcej miejsca jak w modach.
Szkoda, że PPM nie jest wykorzystany jak w modach – do szybkiego przenoszenia przedmiotów. Kto przekładał cały ekwipunek PG/run ten wie, jaka to mordęga standardowo.
Ciekawe jak rozwiążą temat nekromanty z przywołańcami i nową grafiką. Na starym D2 jeden koks summoner potrafił grę zamulać. Coś czuję, że dlatego nie ma go w becie. No i czekam na mody jak najszybciej, bo nie będę grać sezoników po 4 miesiące, wolę na singlu grindować.
Filmy jak filmy. Ładne, chociaż tutaj jednak klimatu starych nie przebiją.
Podsumowując, jest zajebiście tylko brakuje kilku smaczków.
#diablo #diablo2 #d2r #diablo2resurrected #gry