Czołem Mireczki, tym razem…

Czołem Mireczki, tym razem nie będę pisał o energetyce jądrowej, a o dość starej grze, w której jednym z głównych surowców jest syberyt – katalizator zimnej fuzji. #staregry

Original War – czeski RTS który zawitał na nasz rynek w 2001 roku świętuje dwudziestolecie powstania. Historia przenosi graczy 2 000 000 lat wstecz, do przeszłości, w której misje wojskowe ZSRR i USA walczą o syberyt, pojawiają się również najemnicy z krajów arabskich, którzy chcą zniszczyć złoża syberytu, stoi on na przeszkodzie ich ropnym interesom.

Z tej okazji społeczność gry stworzyła dokument podsumowujący dzieje gry i przedstawiający nieznane szerzej fakty.
Film składa się z następujących części:
1) Wprowadzenie
2) Tworzenie gry oraz jej wydanie
3) Drugie życie Original War
4) Społeczność

Czy wiedzieliście że gra pomimo upływu tylu lat nadal jest wspierana, a społeczność nadal aktywna? Zapraszam w krótką podróż w przeszłość z tą fantastyczną produkcją oraz proszę was o wykopanie tego na głównej jak wam się podoba 🙂 Link:
https://www.wykop.pl/link/6152217/original-war-2001-2021-dokument-z-okazji-20-urodzin-gry/

Obecnie filmik jest w wersji anglojęzycznej, bo chcieliśmy dotrzeć do większej ilości ludzi, napisy polskie niedługo dodamy.

Czy wiedzieliście, że kod źródłowy gry otrzymał szkot, który poznał grę gdy siedział u fryzjera? Jest on obecnie jedyną osobą, która tworzy patche do gry – oczywiście dzięki silnemu wsparciu społeczności gry.

Czy wiedzieliście, że w lutym 2020 roku na świat wyszła pierwsza modyfikacja do gry, która zawierała pełny polski dubbing? Trailer.

Czy wiedzieliście, że polski mod Sand of Siberia jako pierwszy zawierał mapy – potyczki z botem, a w obecnej wersji posiada pełen remake amerykańskiej kampanii, misje zostały przepisane na nowo, a mapy odświeżone (poziom trudności również jest całkiem wysoki, jak ktoś lubi wyzwania to koniecznie trzeba spróbować)

Gra obecnie na steamie ( #steam ) /gogu kosztuje grosze, polski dubbing jest świetny w grze i jak nie mieliście okazji poznać gry to warto.

Intro z kampanii amerykańskiej
Intro z kampanii rosyjskiej

#gry #pc #retrogaming raczej #gimbynieznajo #nostalgia